BayerEmployeeUnionLogo__FullColor_Basic

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

PRZYSTĄPIENIE DO ZWIĄZKU ZAWODOWEGO

Wystarczy wypełnić deklarację na naszej stronie lub skontaktować się z nami w celu przesłania formularza deklaracji.

CZŁONKOSTWO

Związek Zawodowy może negocjować wyższe płace, lepsze standardy i warunki pracy oraz wnioskować o dodatkowe benefity i świadczenia dla Pracowników.

To my jesteśmy Waszym głosem, i mówimy w Waszym imieniu, więc w zasadzie jednym z Waszym tzw. “obowiązków” jest np. regularne opłacenie składek, czy Wasz głos w przypadku prośby o wypełnienie ankiety.

W żaden sposób. Chyba, że ktoś chce nas wesprzeć bo przeczytał jakąś nowinkę z zakresu zmian w prawie pracy, wpadł jej/jemu pomysł, który można wdrożyć w naszej organizacji.

Członkiem może być każdy Pracownik, zatrudniony w Bayer Sp. o.o.

Żadnych. Gwarantuje nam to Ustawa o Związkach Zawodowych.

Oczywiście, że tak. Zdanie naszych Członków jest dla nas bardzo istotne, dlatego też komunikujemy się z naszymi Członkami i niejednokrotnie pytamy ich o zdanie. Często przy opiniowaniu zmian w regulaminach, kiedy to Pracodawca ma obowiązek konsultowania tego z nami tworzymy tzw. grupy robocze, aby poznać stanowisko Pracowników.

W sytuacji, kiedy negocjujemy kwestie benefitów, czy podwyżek,  docelowo otrzymują je wszyscy Pracownicy – ale to, co uzyskamy, zależy od tego, czy jesteśmy wystarczająco silni, czy jest nas na tyle dużo, że Pracodawca będzie liczył się z naszym głosem. Gdy jest nas mało i na niczym nam nie będzie zależeć – nie uzyskamy nic. Dlatego powinieneś zapisać się do Związku, żebyśmy byli silniejsi.

DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZKU ZAWODOWEGO / BEU

Działamy na bazie podpisanego porozumienia z Pracodawcą, które jasno określa naszą przestrzeń w organizacji Bayer. Wiemy dzisiaj jak często możemy zapraszać Pracowników na spotkania, z jaką częstotliwością możemy wysyłać emaile do całej organizacji. To daje nam komfort i pewność, że nie przeszkadzamy Pracownikom w pracy i nie zakłócamy porządku pracy swoją działalnością. Ponadto to jak wygląda współpraca ZZ – Pracodawca określa Ustawa o Związkach Zawodowych.

Mamy ich naprawdę sporo, podczas naszej 3-letniej działalności. O wszystkich informujemy w naszych newsletterach dedykowanych dla naszych Członków, jak również informujemy o niektórych wszystkich Pracowników. O wszystkich naszych sukcesach przeczytasz na naszej stronie internetowej, nad którą wciąż pracujemy.

Oczywiście, że tak. Odwiedzamy Pracowników na cyklicznych spotkaniach działów biznesowych. Bywamy również w biurze w Gdańsku. Planujemy również wybrać się na spotkania z Pracownikami do dużych miast w Polsce jednak nasze codzienne obowiązki jakie świadczymy w Bayer nie dają nam dużej przestrzeni czasowej, ale będziemy się starać.

Skontaktuj się z nami a porozmawiamy o spotkaniu.

Jak wolisz. Dla nas bez znaczenia, cały nasz zespół (Zarząd i Ambasadorzy) jesteśmy w stałym kontakcie i nawet jeśli nie znamy odpowiedzi to się nawzajem konsultujemy i wymieniamy tematami z jakimi przychodzą do nas nasi Członkowie.

WSPARCIE ZWIĄZKU ZAWODOWEGO / BEU

Oczywiście. Możemy pochwalić się wieloma przypadkami, dzięki którym Pracownik pożegnał się z Firmą w pełnej zgodzie i satysfakcji. Wspieramy w negocjacjach z Pracodawcą w sprawach dotyczących warunków pracy i płacy.

Nie! Związek Zawodowy wspiera wyłącznie swoich Członków. To przywilej bycia częścią Bayer Employees Union.

Oczywiście, że może. Taka nasz rola. Jednak nikomu nie możemy zagwarantować wyników rozmów. Do każdego przypadku podchodzimy szczegółowo i indywidualnie.

W każdej kiedy takiej pomocy potrzebujesz, pod warunkiem, że jesteś naszym Członkiem.

Nie odmawiamy żadnemu naszemu Członkowi wsparcia. Zawsze możemy rozmawiać z Pracodawcą reprezentując interesy Pracownika. Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie. Siadamy i wspólnie omawiamy możliwości. Jeśli nie mamy odpowiedniej wiedzy, każdy temat możemy konsultować z prawnikami OPZZ i wtedy dopiero wiemy jak wygląda sytuacja Pracownika.